Можете да играете напълно безплатно онлайн белот на onlinebelot bg

бои на карти

Интересен факт е, че при разкопки са намерени пособия за хазарт, точно наподобяващи карти. За повечето съвременни игри се използва обичайната стандартна (френска) колода или нейният съкратен вариант. За много игри се използват специални колоди; сред тези игри са колекционните игри с карти. Картите за игра са неголеми правоъгълници от плътен картон или тънка пластмаса, които се използват при игра с карти. Пълният комплект карти за игра се нарича колода или тесте.12 Картите в една колода са с еднаква форма и големина.

Играй белот и се забавлявай

бои на карти

Бои карти са основното нещо, за което ще прочетеш в следващите редове. Но преди да стигнем до това, нека първо да уточним кои са основните характеристики на самите карти. Изчисляване на точките спечелени от всеки отбор в края на кръга.

Пази си козовете.

Не се получават никакви премии, освен за капо или последно 10. Когато играта е вкарана, противникът на отбора, обявил вида на играта, си записва всички точки (включително тези на противника), разделени на 10 и закръглени. Белот обикновено включва четирима играчи в партньорства. Играта обикновено се играе с тесте от 32 карти, състоящо се от аса, попове, дами, валета, десетки, деветки, осмици и седморки. Тук в нашата статия ще ви представим популярната игра на карти – белот. Тази игра е много разпространена в България, а също така е популярна в интернет пространството.

Раздаване на картите в Белот

Заедно с това, тъй като платформата ще разполага с банкови и лични данни, първо трябва да се регистрираш и да верифицираш профила си. В Латинската категоризация отново се използват 4 бои карти, но символите са различни. Немската е много близка до тази, с която сме свикнали тук, с няколко малки разлики.

  • Те са по-лесни от Таро, защото положението им – право или обърнато, не играе никаква роля.
  • При игри на контра/реконтра или единия или другия отбор е вътре (виж Броене).
  • Играчът, с цел 8 ръце, взема талона и след това избира 4 карти, които да върне обратно.
  • В този случай се изиграва още едно раздаване (изключва се раздаване, в което всички са обявили пас и раздаване завършило с капо).

В отделна ръка даването на карта по-силна от предходната („качването“) е задължително само за козовата боя (която се играе като всичко коз). За останалите бои (некозовите бои, които се играят като без коз) качването не е задължително. В отделна ръка даването на карта, по-силна от предходната – „качването“ – не е задължително. В играта няма обявени никакви козове, затова и не могат да се обявяват никакви комбинации. На „Всичко коз“ при резултати в които точките на двата отбора завършват на 4 нагоре закръглява отборът с по-малко точки. При игра на „Без коз“, играчите нямат право да обявяват притежаваните от тях комбинации.

Правила на играта

При следващото разиграване отборът с повече точки записва и “висящите” точки от това разиграване. Точките, който се пишат се получават като точките от играта се делят на 10. Игра с коз – точките се закръглят нагоре при резултат седем и повече, а надолу при резултат завършващ от едно до пет. Когато резултатът завършва на шест отборът с повече точки закръгля нагоре, а другия надолу. “Без коз” точките се удвояват и след това резултата се дели на 10. При „без коз“, която е втората по сила значеща обява, също няма изначално зададена и постоянно действаща козова боя.

Как се играе Сантасе

бои на карти

При игра на боя могат да се обявяват само някои комбинации (виж по-долу), като най-разпространено е да важат всички последователни и карета, но белот само от коза. Ако отборът обявил играта не изкара повече точки от опонента си, той е ‘вътре’ и опонентът записва всички точки. Премия от 10 точки получава отборът спечелил последната взятка в играта (последно 10). Ако е спечелил всички взятки в играта (капо), получава още 90 точки. Играта свършва, когато някой от отборите събере 151 или повече точки. Ако и двата отбора едновременно преминат тази граница, то печели този от тях, който има повече точки.

Пръв започва играчът седящ отдясно на раздаващия, като реда на игра продължава да е обратен на часовниковата стрелка. Когато играта е изкарана, всеки отбор си записва сумата от точките, които е събрал, като предварително ги раздели на 10 и закръгли до цяло число. Картите се раздават по посока обратна на часовниковата стрелка. На всеки играч се раздават първо по 3, а след това по още 2 карти. Белот, силно ангажираща и стратегическа игра на карти, е широко популярна в различни части на света. Известна със своята механика за вземане на трикове и отборна игра, овладяването на тази игра изисква комбинация от тактики, комуникация и добро разбиране на нейните правила.

Ако в играта няма обявени комбинации (точките идват само от стойността на картите и от последно десет), кръгът се нарича чиста игра. Определени комбинации от карти носят допълнително (бонус) точки, когато са обявени своевременно. Всички комбинации без белота се обявяват в началото на разиграването. Белот се обявява, когато се играе първата от двете карти, но само ако играчът отговаря на боята или цака (при игри на боя). Отговарянето на боята, поискана от започналия ръката, е задължително.

Онлайн белот

Отборът който е анонсирал винаги трябва да има повече спечелени точки от противниковият отбор. В противен случай всичките точки отиват за противника. Сантасе (66) е една от най-популярните картови игри в България. За първи palms bet път се е появила в Германия, но както в България, в Австрия играта също е придобила национален статус. Сантасе се играе с двама играчи с тесте от 24 карти – А (асо), K (поп), Q (дама), J (вале), 10, 9 от четирите бои (спатия, каро, купа, пика).

Игри, в които карти боя и символи имат значение

Латинската система за категоризиране и разделяне на всички отделни карти боя и символи се формира около 1300 година. Смята се, че тя заимства от Китайската, от където всъщност дават началото си игрите с карти, както и самите карти цветове. Преди да познаваме унифицираните карти бои, не само всички са били различни, но и символите, изобразени на тях. Самата западна система за карти боя е разделена на подсистеми, но въпреки това, между тях няма огромни разлики. Обикновено, картите са направени от картон/хартия или пластмаса.

Играчът, който избира козовата боя, води първия трик. Играчите трябва да следват примера, ако е възможно; в противен случай те могат да играят всяка карта. Трикът се печели от играча с карта с най-висок ранг във водещия цвят или най-високата изиграна козова карта. По-общо, ръката се печели от участника, дал най-силна карта от боята, поискана от участника, започнал въпросната ръка. Например, ако играта е започната с десетка каро, но друг участник даде асо каро, а другите две карти са спатии, този с асото каро ще вземе ръката. Бридж-белотът (bridge-belote), или за кратко наричан само белот, е игра на карти, традиционно играна от четирима играчи, но са възможни и игри от само трима или двама души.